Sunny Televizyon Ses var Görüntü Yok ÇÖZÜMÜ…

Sunny Televizyon Ses var Görüntü Yok ÇÖZÜMÜ... Sunny TV Arızası Ses var Görüntü Yok ise ne yapmalısınız diye düşünüyorsanız cevap belli TV’nizin arka kapağında bulunan Arka LED Aydınlatma ışıklarında “Sunny LED BAR” sorunu vardır.

Sunny TV’de Ses Var Görüntü Yok

Türkiye Şartlarında en çok başımıza gelen sıkıntılardan birincisi Yüksek Voltaj gelmesi sonucu LED BAR arızası meydana gelmektedir. Konutunuzda veya işyerinizde yüksek akım rölesi yoksa bu tip sıkıntılar yaşanmaktadır.

Sunny Televizyon Ses var Görüntü Yok ÇÖZÜMÜ…

 

Ana Kart zarar görmesi sonucu LED BAR arızası meydana gelmektedir. LED çubuklarının enerji veren ana karttaki elemanlarda soğuk lehim yada aşırı ısınmadan kaynaklı arıza oluşabilmektedir Ana Kart arızası sonucu LED arızası meydana geldiğinde ana kart tamirinin de yapılması gerekmektedir.

Televizyonunuz da kullanılan LED’ler SMD LED türüdür. Bunlar LCD ve LED TV’lerde Alüminyum gövdeye monte edilmiş devre elemanlarıdır. Bunların ortalama kullanım süreleri vardır. 50.000 ile 80.000 bin saat arasında değişen aralıkları vardır. Genellikle yoğun kullanılan ve yüksek ışık ayarıyla kullanılan TV’nizin LED ömrünü de kısalttığınız anlamına gelmektedir. Kısık ışık da kullanılan LCD ve LED TV’lerin %20 daha ömrünü uzatabilirsiniz.

İlgili aramalar

Sunny LED tv ses var görüntü yok nasıl yapılır
Televizyonda ses var görüntü yok
Televizyonda ses var görüntü yok sebebi
 televizyon ekran açılmıyor
 Led Bar Fiyatları
Led tv led Değişimi fiyatı
SUNNY TV ekran Gelmiyor
Kablo TV ses var görüntü yok

Televizyonda Neden Görüntü Kaybolur?

Televizyonda ses var görüntü yok sebebi çok sayıda olabilir. Televizyonda ses var ancak görüntü yok ya da siyah ekran sorunu yaşıyorsanız, televizyonunuzda LED panel arızası yaşıyorsunuz demektir. Televizyonun içindeki LED şeritlerden bazıları bozulduğunda televizyonda ölü görüntüler oluşmaya başlıyor. Sadece görüntüyle ilgili sorun olduğu için böyle durumlarda ses hala gelmeye devam ediyor.

Problemin LED şeritlerden kaynaklı olup olmadığını bazı kontrolleri yaptıktan sonra anlayabiliyorsunuz.

Televizyonunuzu harici uydu bağlantısıyla kullanıyorsanız bazen bağlantı kablosu çıkmış olabiliyor. Bu nedenle televizyonun HDMI girişini ve uydu cihazınızın bağlantı girişini kontrol etmeniz gerekiyor. Bazen küçük gözlü uydu alıcısı bağladığınızda cihaz arızalanabiliyor. Evinizde başka bir uydu cihazı varsa onu takabilir ya da anten bağlantısına geçip televizyondan görüntü geliyor mu kontrol edebiliyorsunuz. Yine uydu cihazıyla ilgili bir başka kontrol etmeniz gereken nokta televizyonunuzun girişleri oluyor. Televizyonunuzda AV1, AV2, HDMI1, HDMI2 gibi girişler varsa bu girişleri denemeniz faydalı olabiliyor.