Sunny Televizyon Kanal Ayarı

Sunny Televizyon Kanal Ayarı Sunny uydu cihazınızda kanal ekleme yada kanal arama işlemi yapmak için manuel veya otomatik kanal araması yaparak kanallarınızı güncelleyebilirsiniz.

Sunny uydu cihazınızın modeline göre arama yapmak için ;

Sunny AT-14000, AT-14005, AT-14006, AT-14007, AT-14008, AT-14009, AT-14010, AT-14020, AT-14030 uydu cihazları için kanal kurulumu :

Menü tuşuna basınız.

Kurulum sekmesine geliniz.

Kullanıcı ayarlarını silme seçeneğini seçiniz. ( Daha öncesinden Pin kodu değiştirilmedi ise şifre “ 0000” ‘dır )

Fabrika ayarları seçeneğine gelim kumandanızdan “ OK “ tuşuna basınız ( Daha öncesinden Pin kodu değiştirilmedi ise şifre “ 0000” ‘dır )

Ekrana gelen uyarıyı kumandanızdan “ OK “ tuşuna basarak geçiniz. Cihazınız kapanıp açılacaktır.

Cihazınız açıldıktan sonra karşınıza gelen ekrandan “ Hızlı Kurulumu “ seçiniz. Kanal araması başlayacaktır.

Sunny uydu alıcılarında Türksat 4A uydusu ayarlarını siz elinizle tarama yaptırarak yapabilirsiniz.Sunny uydu alıcısında  Türksat 4A uydu kurulumu aşağıda anlatılmıştır.

Türksat 4A uydusuna 18.09.2014 tarihi ile geçilmiş durumda. Artık eski kanal frekansları çalışmayacaktır. Bu sebepten Sunny  uydu alıcınızda yeni frekansları girmelisiniz. Bunun içinde otomatik kanal tarama yapmalısınız.

Sunny   Türksat 4A uydusu ayarlama işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Türksat 4A uydusuna hazırlık için Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) özelliği bulunan Sunny Uydu Alıcısı ve Uydu alıcılı TV’lerimize 12015 Mhz H 27500 Ksps frekansında uydudan yazılım güncelleme hizmetimiz otomatik yapılmaktadır.

Yazılım güncelleme işlemi başarılı olarak tamamlandığında Kurulum – Sistem Bilgisi bölümünde yeni yazılım versiyonu S/W:00000035 olarak görülmeli ve cihazlar yazılım yükleme işleminden sonra mutlaka fabrika ayarlarına döndürülmelidir.

İlgili aramalar

Sunny tv kanallar silindi nasıl geri getirebilirim
Sunny kendinden uydulu TV kanal ayarlama
Sunny Android TV kanal arama
Sunny TV kurulumu nasıl yapılır
Sunny tv fabrika ayarlarına döndürme
Sunny tv frekans ayarlama
Sunny TV kanal listesi USB
Sunny sn32dal13 kanal AYARLAMA

Televizyonu fabrika ayarlarına döndürmek ve yeniden kurmak

Televizyonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız ya da televizyonu yeniden kurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Öncelikle televizyonun menüsünü tespit etmelisiniz. Kumandanın “Menü, M veya Ev resmi olan” tuşuna basın. İlk açılan ekranda aşağıdaki seçeneklerden hangisi TV’nize uygunsa, o başlıktaki adımları takip edin.

Sağ Altta Ayarlar/Hızlı Ayarlar Menüsüyle Açılan Televizyonlar 

TV nin kendi uydu alıcısını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak fabrika ayarlarına döndürebilir ve yeniden kurabilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Dönüş

Televizyonunuzun “Menü” tuşuna basın. Sağ alt köşede gelişmiş kullanım moduna geç yazısı görüyorsanız kumandanızın mavi tuşuna basın. Farklı bir şey yazıyor veya hiçbir şey yazmıyorsa aşağıdaki adımdan devam edin. Ayarlar seçeneği sağ alttaysa Ayarlar üzerindeyken kumandanızın “OK” tuşuna basın. Hızlı ayarlar seçeneği sağ alttaysa ve ekranın üst kısmında çarka benzeyen simge görüyorsanız, çarka benzeyen simgeye yön tuşları ile gelip “OK” tuşuna basın.

Açılan ekranda “Görüntü-Ses-Kaynak-TV” sıralamasıyla başlayan menü göreceksiniz. Sağ yön tuşunu kullanarak “TV” sekmesine gelin.

Aşağı yön tuşuna basarak “Hakkında” satırına gelin ve “OK” tuşuna basın.

Açılan menüde “Fabrika ayarlarına dönüş” seçeneği göreceksiniz. Seçeğin üzerine gelerek “OK” tuşuna basın. “Fabrika ayarlarına dönüş-Kayıtlı tüm bilgiler silinecek – Hayır/Evet” yazısı göreceksiniz. Sağ yön tuşu ile “Evet” seçeneğini seçerek “OK” tuşuna bastığınızda televizyon kapanacak ve fabrika ayarlarına dönmüş olacaksınız.

İlgili aramalar

Sunny TV
sunny cs:go
sunny 65’’ frameless 4k webos smart tv
sunny 50” 127 ekran ultra hd smart tv
Sunny Smart TV
Sunny Televizyon Fiyatları
sunny sn58ledj203/0216
Sunny TV 109 Ekran