Sunny Led tv led Değişimi Nasıl Yapılır

 Sunny Led tv led Değişimi Nasıl Yapılır Son yıllarda yeni nesil televizyon modellerinin artması ile birlikte eski tip ekran panellerine nazaran daha yeni teknolojilere sahip panelli tv modelleri üretildi. Özellikle Son 6-7 yıl içerisinde üretilen Led, Lcd ekranlı tv modelleri garanti süresi dolmaya yakın veya dolduktan sonra ekran panelinde nokta nokta halinde sönmeler ve kararmalar başlar. Bu durum tv panelinde bulunan led barların yani led tv arka aydınlatmaların bozulduğunun habercisidir. Bu durumda tv led bar değişimi yapılmadığı takdirde panel arızalanmalarına ve yüksek maliyetlere yol açıyor.

Tv Led Bar Değişimi

Led tv led bar değişimi ne kadar , değişimi zor mu? televizyon panel ledleri nereden satın alabilirim? kendim tv ledini değiştirebilirmiyim?

Axen Elton HI-LEVEL Servis ilgili aramalar

Sunny TV ekran ledi
Sunny Led tv led Değişimi fiyatı
Sunny Tv Led Bar Fiyatları
Led Tv Panel Sökme Aparatı
Sunny TV LED Fiyatları
Sunny 32 inç Led Bar
Sunny 82 Ekran Led Bar Fiyatları
Sunny TV Ekran Değişimi
Tv Led Arızası Nasıl Anlaşılır?
Televizyonlarda led arızasını gösteren en belirgin özellik “tv ses var görüntü yok” olmasıdır. TV’yi açtığınızda cihazdan ses gelir ancak görüntüyü göremezsiniz. El feneri veya telefonunuzun fenerini Tv paneline yakınlaştırarak Tv panelinde hayali görüntüyü görebilirsiniz. Tv led arızası nasıl anlaşır cevabını bu şekilde yanıtlamış olalım. Ancak şunu unutmayın, her ses var görüntü yok durumu ledlerden kaynaklanmamaktadır. Örneğin tv paneli aydınlık ise yani ekrana dokunduğunuzda parlama oluyor ise bu televizyonun panel arızasına geçtiğini gösterir. Bazı cihazlarda besleme kartından kaynaklı led bar arızalarında olabilir.
 1. Türkiye Şartlarında en çok başımıza gelen sıkıntılardan birincisi Yüksek Voltaj gelmesi sonucu LED BAR arızası meydana gelmektedir. Konutunuzda veya işyerinizde yüksek akım rölesi yoksa bu tip sıkıntılar yaşanmaktadır.
 2. Ana Kart zarar görmesi sonucu LED BAR arızası meydana gelmektedir. LED çubuklarının enerji veren ana karttaki elemanlarda soğuk lehim yada aşırı ısınmadan kaynaklı arıza oluşabilmektedir Ana Kart arızası sonucu LED arızası meydana geldiğinde ana kart tamirinin de yapılması gerekmektedir.
 3. Televizyonda ses var görüntü yok sebebi
  Sunny TV ekran kararması nasıl düzelir
  Sunny TV ekran Gelmiyor
  AXEN televizyon ses var görüntü yok
  Sunny LED TV LED değişimi fiyatı
  SUNNY Tv LED Bar VE Panel Fiyatları
  Sunny televizyon görüntü ayarları
  Sunny TV ekran kararması neden olur