Disney + TV Ağı Nedir?

Disney + TV Ağı Nedir?

Disney plus son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız akış hizmetlerinden biri. Peki, nedir bu akış hizmeti? Disney + televizyonlarda nasıl kullanılır? Ücretli midir?
Hadi inceleyelim!
Disney+ The Walt Disney Company tarafından piyasaya sunulan reklamsız bir dijital yayın platformudur.
Standart kanallarda yayınlanan içeriklere kullanıcıların müdahale edememesi, reklam kuşaklarının uzun olması ve istenen içeriğin istenen anda bulunamaması gibi sebeplerle pek çok dijital yayın platformu piyasada boy göstermeye başladı.

En çok bilinen Netflix ve Amazon Prime platformlarından sonra Disney de çok hızlı bir başlangıçla hayatımıza girdi.
14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’de üye alımına başlayan Disney plus Türkiye; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve daha birçok stüdyodan binlerce içeriği tek bir yerde topluyor.

Disney Plus Dizileri

Disney + dizileri ve filmleriyle binlerce içerik seçeneği sunuyor. 170’i orijinal olan 1.000’den fazla film barındıran akış hizmetinde 16.000’in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi ve belgesel de mevcut.

Disney + TR Özellikleri;
  • Tek üyelikle 10 cihaza indirme hakkı
  • Tek hesapla 7 ayrı profil açma hakkı
  • Uyumlu cihazlarda hiçbir ek ücret ödemeden 4K UHD çözünürlükte Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği
  • Çocuk profilleri için kapsamlı ebeveyn kontrol sistemi
  • Aynı anda 4 ekranda izleme imkânı
  • GroupWatch özelliğiyle 6 arkadaşınla sanal izleme partileri düzenleyebilme imkânı

Disney channel içerikleri izleyebilmeniz için öncelikle üyelik oluşturmanız gerekiyor. Ardından uyumlu cihazlara Disney Plus apk indirerek, aylık ücret karşılığında binlerce farklı içeriğe ulaşabilirsiniz.

Disney + Türkiye Fiyatı

Disney plus fiyatı her ülkede farklılık gösteren bir konu. Türkiye için belirlenen Disney + üyelik bedeli aylık 34,99 TL’dir. Uygulamada yıllık üyelik de satın alınabiliyor.

Disney Plus Hangi Cihazlardan İzlenebilir?

Televizyon, tablet, telefon ve oyun konsolu gibi pek çok akıllı cihazdan Disney + izleyebilirsiniz. Televizyonunuzdan ve diğer tüm cihazlardan izleyebilmeniz için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Disney + login (giriş) için ise smart TV’lere uygulamanın indirilmesi ve ardından üyelik bilgileri ile girişin sağlanması gerekiyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Disney Plus’ta neler var?

Disney plus TV ağında binlerce farklı dizi, film ve belgesel seçeneği bulunuyor. 170’i orijinal olan 1.000’den fazla film sunan uygulamada 16.000’in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi ve belgesel bulunuyor.

Disney Plus nasıl televizyona bağlanır?

En merak edilen sorulardan biri de Disney Plus uygulaması TV’ye nasıl yüklenir? Disney Plus nasıl izlenir?
Öncelikle uygulamayı kullanabilmeniz için televizyon modelinizin smart yani akıllı TV olması gerekiyor. WebOs ya da android tabanlı işletim sistemine sahip televizyonlardan Disney plus’ı izleyebilirsiniz.
Yapmanız gereken tek şey, uygulama marketine girerek Disney’i indirmeniz ve üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız.

Disney Kanal ücretli mi?

Gelelim en çok sorulan sorulardan birine; Disney Plus Kaç TL? Disney Channel Ücretli Mi? Disney Plus 279 TL Nasıl Kullanılır?
Uygulamanın Türkiye için belirlenen fiyatı aylık 34,99 TL’dir. Uygulamada yıllık üyelik de satın alınabiliyor. Yıllık 279 TL karşılığında da Disney + üyesi olabilirsiniz.

Disney Plus kaç kişilik?

Disney+ Plus, kullanıcılara tek üyelikle aynı anda 4 farklı ekrandan izleme imkânı sunuyor. Tek bir üyelik hesabıyla 7 farklı profil açılabiliyor ve tek hesap üzerinden 10 cihaza Disney plus uygulaması indirilmesine izin veriliyor. Aynı üyelikle birbirinden bağımsız en fazla 4 ekranda izleme yapılabiliyor.